Cihaz kurulumu paket içeriğinde mevcuttur.
Yazılım kurulumu için aşağıdaki adımları uygulayın.
image

Programı Kurun

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak program kurulum dosyasını indirin. Daha sonra .zip uzantılı dosya içerisindeki "ViopiSys_Setup.msi" isimli paketi kurun. Ardından "CH341SER.zip" isimli zip dosyasını açın ve içerisindeki "SETUP.EXE" paketini çalıştırın ve kurun.

PROGRAMI İNDİR
image

Programı Çalıştırın.

Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstünüzde oluşacak olan ViopiSys isimli uygulamayı çalıştırın. Daha sonra açılan pencereden sol tarafta bulunan menüden işlemler > serial bağlantı yolunu izleyerek açılacak olan yeni pencerede listelenen aygıta çift tıklayarak girin.

image

Cihazı Ağa Bağlayın

Açılan pencereden sol tarafta bulunan "internet" başlığı altında yer alan kısımdan kendi wi-fi ağınızı seçin ve bir alt kutucuğada wi-fi şifrenizi giriniz.

Not: Programın kurulumunu yapacağınız bilgisayar, cihazla aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır.

Ardından en alt kısımdaki "iletişim" başlığı altında yer alan kutucuğa, uyarı ve bildirim sms lerinin gönderileceği bir cep telefon numarası giriniz.

Daha sonra "Kurulum Yap" seçeneğine tıklayarak kurulum işlemini tamamlayınız.

image

Takip ve Raporlama (1)

Kurulumu tamamladıktan sonra programı kapatın ve tekrar açın. Açılan pencerede cihazı görüntüleyebileceksiniz. Pencerede yer alan cihaz barının sağ tarafındaki 'Görüntüle seçeneğine tıklayınız.'

image

Takip ve Raporlama (2)

Görüntüle seçeneğine tıkladıktan sonra açılan pencerenin sağ üst kısmından; raporunu almak istediğiniz tarih aralıklarının başlangıç ve bitiş aralığını belirleyiniz ve ardından "Sağım Yap" seçeneğini tıklayınız. Daha sonra hazırlanan raporu görüntülemek ve excel-pdf formatında çıktılarını alabilmek için "Tabloyu Aç" seçeneğine tıklayınız.

Programın işleyişiyle ilgili sorunlarınız olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim: 0850 303 4791 - iletisim@argekip.com